سپتیک تانک در اصفهان

سپتیک تانک
مخزن سپتیک تانک یک فضای زیرزمینی ساخته شده از بتن، پشم شیشه یا پلاستیک است که از طریق آن فاضلاب داخلی (فاضلاب) برای تصفیه اولیه جریان می یابد. فرایند تخریب و بی هوازی، جامدات و آلی را کاهش می دهد، اما بازده تصفیه متوسط است. سیستم های مخزن سپتیک تانک در اصفهان یک نوع فاضلاب ساده در محل (OSSF) است. آنها می توانند در مناطقی که به سیستم فاضلاب متصل نیستند، مانند مناطق روستایی، استفاده شوند. پساب مایع تصفیه شده معمولا در زمینه تخلیه سپتیک تانک قرار دارد که تصفیه بیشتری را فراهم می کند. با این حال، آلودگی آب های زیرزمینی می تواند رخ دهد و می تواند یک مشکل باشد. سپتیک تانک فاضلاب اصطلاح “سپتیک” به محیط باکتری بی هوازی اطلاق می شود که در مخزن انباشته می شود که باعث تخریب یا تخمیر زباله های تخلیه شده در مخزن می شود. مخازن سپتیک تانک در اصفهان را می توان با سایر واحدهای تصفیه فاضلاب خانگی مانند فیلترهای بیوفیلتر یا سیستم های هوازی که شامل هوادهی مصنوعی مجاز است، متصل کرد. میزان انباشت لجن، که همچنین به عنوان سرریز یا لجن مدفوعی نامیده می شود، سریع تر از میزان تجزیه است. بنابراین، لجن مدفوع باید به صورت دوره ای برداشته شود که معمولا با کامیون خلاء انجام می شود.

مخزن سپتیک تانک در اصفهان و نحوه تخلیه سپتیک

سپتیک تانک در اصفهان شامل یک یا چند تانک بتنی یا پلاستیکی بین 4000 تا 7500 لیتر (1000 و 2000 گالن) می باشد. یک پایه به یک لوله فاضلاب ورودی متصل شده و دیگری به میدان تخلیه سپتیک وصل است. به طور کلی این اتصالات لوله با یک لوله T ساخته می شود، که مایع را قادر می سازد بدون وارد شدن به هر پوسته روی سطح وارد و خارج شود. امروزه طراحی مخزن معمولا شامل دو فضا است که هر کدام مجهز به پوشش لولایی هستند و توسط یک دیوار تقسیم شده با حفره هایی که در اطراف مقطع بین کف و سقف مخزن واقع شده اند، جدا شده اند. فاضلاب به فضای اول تانک وارد می شود، به این ترتیب جامدات می توانند ته نشین و شناور شوند. جامدات حل شده از نظر بی هوازی هضم شده و حجم جامدات کاهش می یابد. شرکت سازنده پکیج تصفیه فاضلاب ناخالصی های باقی مانده در خاک غوطه ور می شوند و در خاک تخلیه می شوند و آب اضافی از طریق نفوذ به خاک، از طریق تبخیر و جذب از طریق سیستم ریشه گیاهان یا ورود به آب های زیرزمینی یا آب سطحی حذف می شود. یک شبکه لوله کشی، که اغلب در یک فضای پر از سنگ پر شده است، فاضلاب را در سرتاسر میدان با چندین حفره زهکشی در شبکه توزیع می کند.

اندازه میدان تخلیه سپتیک تانک در اصفهان

اندازه میدان تخلیه سپتیک تانک در اصفهان متناسب با حجم فاضلاب است و به طور معکوس متناسب با تخلخل میدان زهکشی است. کل سیستم سپتیک تانک در اصفهان می تواند به تنهایی یا با جاذبه های توپوگرافی با استفاده از یک پمپ بالابر کار کند. مخزن شامل سیفون ها یا دستگاه های دیگر برای افزایش حجم و سرعت جریان خروج به زمینه زهکشی می باشد. این کمک می کند تا لوله زهکشی را به طور مساوی تر پر کند و از طریق جلوگیری از مسدود شدن زمینه زهکشی را گسترش دهد. سپتیک تانک مخزن Imhoff یک سیستم سپتیک دو مرحله ای است که لجن در یک مخزن جداگانه هضم می کند. این امر منجر به مخلوط کردن لجن هیدز شده با فاضلاب ورودی می شود. همچنین، برخی از بخش های مخزن در مرحله دوم است که در آن پس آزمون از مرحله اول بی هوازی قبل از تخلیه آن در ناحیه اشباع هوادهی می شود.

تخلیه سپتیک تانک در اصفهان

زباله هایی که توسط هضم بی هوازی تجزیه نمی شوند باید در نهایت از مخزن سپتیک تانک در اصفهان حذف شوند. در غیر این صورت مخزن سپتیک تانک پر می شود و فاضلاب حاوی مواد غیر قابل تخلیه به طور مستقیم به زمین زهکشی تخلیه می شود. این نه تنها باعث آسیب زیست محیطی می شود، بلکه اگر لجن مخزن سپتیک به میدان سرازیر کند، ممکن است لوله های حفاری را از بین ببرد یا تخلخل خاک را کاهش دهد و نیاز به تعمیرات پر هزینه باشد.

تخلیه مخزن

هنگامی که مخزن سپتیک تانک در اصفهان تخلیه می شود، لجن انباشته (septage، همچنین به عنوان لجن فاضلاب شناخته می شود)، از مخزن توسط یک کامیون خلاء پمپ می شود. چگونگی تخلیه مخزن سپتیک تانک بستگی به حجم مخزن نسبت به ورودی جامدات، مقدار جامدات غلیظ شده و دمای محیط (به دلیل اینکه هضم بی هوازی در دمای بالاتر موثرتر می شوند) و همچنین استفاده از ویژگی ها و الزامات مقامات مربوطه است. برخی از مقامات ، مخازن را در فواصل زمانی معین تخلیه می کنند، در حالی که دیگران آن را تا بازرسی یک بازرس تخلیه نمی کندد. بعضی از سیستم ها نیاز به پمپاژ هر چند سال یکبار یا زودتر دارند، در حالیکه بقیه ممکن است بین 10 تا 20 سال بین پمپ ها بمانند. سیستم قدیمی تر با مخزن کوچک که توسط یک خانواده بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد، نیاز به پمپاژ بسیار بیشتری نسبت به یک سیستم جدید که فقط توسط چند نفر استفاده می شود، دارد.

اقدامات مهم در استفاده از سپتیک تانک در اصفهان

• دفع بیش از حد روغن های پخت و روغن و گریس می تواند باعث تخریب زهکشی ورودی ها شود. روغن ها و گریس اغلب دشوار است که تخریب شوند و می توانند مشکلاتی از قبیل بوی بد و مشکلات تخلیه دوره ای را ایجاد کنند. • از بین بردن مواد زائد غیر قابل تجزیه از جمله ته سیگاری، جوانه های پنبه / جاروب یا محصولات بهداشتی می تواند باعث تکان خوردن و پر شدن مخزن شود، بنابراین نباید این مواد را از بین برد. این امر در صورتی اتفاق می افتد که توالت به جای فاضلاب سپتیک به فاضلاب وصل شود. • استفاده از توالت برای دفع زباله های مواد غذایی می تواند سیستم را با شکست روبرو کند. سپتیک تانک فاضلاب • بعضی از مواد شیمیایی ممکن است به اجزای مخزن سپتیک آسیب برسانند یا باکتری هایی که در مخزن برای کارکرد درست استفاده می شوند، مانند آفت کش ها، علف کش ها، مواد با غلظت بالایی از سفید کننده یا سودا (لایت) هر ماده معدنی دیگر مانند رنگ یا حلال. • با استفاده از روان کننده های آب – تخلیه آب نمک از نرم کننده های آب می تواند به باکتری هایی که مسئول دفع فاضلاب هستند آسیب برساند. معمولا سدیم با سایر فاضلاب ها رقیق شده است که بر سیستم سپتیک تأثیری نداشته است.