سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک فاضلاب
یکی دیگر از انواع سپتیک تانک ، سپتیک تانک بتنی است. جنس این نوع سپتیک تانک از بتن ضد سولفاته و تیپ 5 می باشد. این نوع سپتیک تانک از چهار انباره و یک ورودی و دو خروجی متشکل شده است . یکی از خروجی ها پس آب رقیق شده می باشد. و یک نوع دیگر آن برای ونت هوا در نظر گرفته شده است.

ویژگی بارز سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی همانگونه که از نام ان پیداست از جنس بتن مسلح ضد سولفات است. این نوع سپتیک تانک رنگ آموزشی پوشش خارجی و داخلی ان پرایمر می باشد. و یک لایه LA4 بر حسب نیاز محیط صورت می پذیرد. مراحل نضب به دو روش صورت می پذیرد. این دو روش عبارتند از مونتاژشده کامل با توجه به شرایط محیطی و بار مصرفی و مونتاژ شده در محل نصب که مطابق جدول مشخصات طراحی ، تولید و نصب میگردد .
مشخصات سپتیک تانک های بتنی
مدلظرفیتقطرطولمقطع
ns331600200دایره
ns441600230دایره
ns551600280دایره
ns661600330دایره
ns771600380دایره
ns881600430دایره
ns991600480دایره
ns10101600530دایره
ns11111600580دایره

نکات مثبت سپتیک تانک پلی اتیلن

یک نکته جالب توجه برای سپتیک تانک پلی اتیلن این است که بدنه بیرونی این نوع پیش ساخته ایزوگام می باشد و این موضوع کمک شایانی به نشت فاضلاب های سمی به بیرون میکند. یکی از نکات مثبت سپتیک تانکهای بتنی پیش ساخته قیمت کم آن است. دلیل این امر برخورداری از تکنولوژی پایین در تولید، است در نتیجه این نوع محصول مقرون به صرفه است. دیگر ویژگی سپتیک تانک بتنی پیش ساخته این است که در ساخت آن میلگرد آجدار شماره 8 در پود و میلگرد آجدار نمره 10 در تار استفاده شده است. سپتیک تانک بتنی

عیوب سپتیک تانک بتنی

یکی از عیوب واضح این نوع سپتیک تانک فاضلاب وزن بالای آن است .شاید به جرعت می توان گفت سپتیک تانک بتنی 10 مترمکعب بیبش از 9 تن وزن دارد. به دلیل وزن سنگین سپتیک تانک بتنی پیش ساخته استفاده از آن در پروژه های عمرانی استفاده از آن کم شده است. غیر از این موارد یکی از عیوب مشخص این است که برای تولید این دستگاه حتما” می بایست قالب گرد عمودی بسته شود واین موضوع در جاهایی که سطح آب زیرزمینی بالاست محدودیت بزرگی محسوب می شود .

گستردگی استفاده از سپتیک تانک

شاید بدانید سپتیک تانک بتنی یکی از ارزان ترین و ساده ترین وسایل تصفیه فاضلاب است. پکیج تصفیه فاضلاب و همچنین سپتیک تانکها امروزه در تمامی رستورانها , مجتمع های مسکونی , ساختمان های اداری و پاساژهای تجاری استفاده می شود. در زمان های قدیم سپتیک تانک بصورت سنگی تولید می شد . قدمت ان به چندین دهه قبل بر میگردد. سپس بعد ازکشف سیمان و بتن این نوع سازه به صورت سپتیک تانک بتنی مورد استفاده قرارگرفت. امروزه بدلیل صنعتی شدن همه کارها سپتیک تانک سنگی جای خود را به سپتیک تانک بتنی پیش ساخته داده است .

سپتیک تانک بتنی سنگی

سپتیک تانک سنگی کمک شایانی به افرادی کرد که پروژه هایی در مناطق سردسیر و پر برف و باران دارند. به همین دلیل سپتیک تانک بتنی درجا برای بتن ریزی نیاز به هوای خوب و بدون باران وبرف داشت . از آنجایی که کارگاه های زیادی اقدام به تولید سپتیک تانک بتنی پیش ساخته نمودند عیوب فراوانی نمایان شد. استفاده از سیمان تیپ 5 در سپتیک تانک بتنی پیش ساخته زمانی استفاده شد که کارشناسان متوجه شدند باکتری های بی هوازی سیمان معمولی را تجزیه می کنند و باعث تخریب بتن شدند .

تغییر شیوه ساخت

به این منظور سازندگان این نوع سپتیک تانک بمنظور جلوگیری از تخریب بدنه سپتیک تانک بتنی یک لایه ایزوگام به بیرون ویک لایه ایزوگام به داخل سپتیک تانک بتنی اضافه نمودند. همانگونه که گفته شد سپتیک تانک بتنی دارای وزن سنگینی است و این نوع وزن بهنگام حمل ونقل و محدودیت تولید تا حداکثر 15 متر مکعب به صورت پیش ساخته استفاده می شود.

از رده خارج شدن سپتیک تانک بتنی

بعد از پا به عرصه تولید گذاشتن سپتیک تانک پلی اتیلن، نوع بتنی آن زود از گود رقابت خارج شد. سپس جای خود را به سپتیک تانک پلی اتیلنی داد.

نکته مهم

با توجه به این که سپتیک تانکهای بتنی آنچنان نکات مثبت دارد. به این جهت ازسپتیک تانک بتنی استفاده نمی شود. لذا پارس پلیمر صفاهان این محصول را تولید نمی کند . در صورتی که به مشاوره نیاز دارید و نمی دانید کدام نوع از سپتیک تانکها را باید جایگزین بتنی نمایید حتما با شرکت ما و بخش فنی تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. بیشتر بخوانید سپتیک تانک و آب زیر زمینی پکیج تصفیه فاضلاب