تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی

شرکت ساخت پکیج تصفیه فاضلاب
تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی بسیار محسوس است.سپتیک تانک ها به عنوان بهترین و خوش قیمت ترین روش تصفیه فاضلاب می باشد. این روش ها طبیعی ترین راه ها برای نجات از آلودگی می باشند و از دو روش طبیعی و بیولوژیکی استفاده می کنند. در این مقاله پارس پلیمر در یک مقاله جداگانه به بررسی موضوع سپتیک تانک پرداخته است کهدر ادامه با ما همراه باشید.

تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی چگونه است؟

بهترین راه حل برای حذف فاضلاب از محیط زیست چیست؟ آیا می داند ارتباط سپتیک تانک و آب زیرزمینی در چیست؟ آیا سپتیک تانک مانند پکیج تصفیه فاضلاب عمل می کند؟آیا به دنبال روشی برای جلوگیری از بوی نامطبوع فاضلاب انباشته شده هستید؟ متقاضیان فراوانی وجود دارد که با استفاده نکردن از این سیتم و پکیج تصفیه فاضلاب به دلیل مرتبط بودن سپتیک تانک و آب زیرزمینی اخطار دریافت کرده اند. و دنبال روشی هستند که از الودگی هایمیکروبی آب و چاه و خاک و محیط زیست خود را رها کنند. و هزینه های تصفیه را به شدت کاهش دهند و از بوی نامطبوع و عوارض بعدی در امان باشند. و با کمترین هزینه رضایت حداکثری را به ارمغان آورند.

به صرفه ترین راه حل تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی

با توجه به موارد اشاره شده، استفاده از سپتیک تانک به عنوان راهکاری مقرون به صرفه و مطمئن به جهت کاهش بار آلودگی زیست محیطی در نظر گرفته می‌شود و از آنجایی‌ که بر اساس استانداردهای مربوطه می‌بایست به‌صورت کاملا هوابند و آب بند ساخته شود، از این رو، دیگر نگرانی بابت وجود بوی نامطبوع وجود نخواهد داشت.  

دلیل عمده استفاده از سپتیک تانک

از آنجایی‌ که فاضلاب بهداشتی و انسانی، اسیدی هستند، به همین دلیل سپتیک‌ تانک می‌بایست آب‌بند ساخته شود و همچنین شرایط ضدخوردگی را داشته باشد. و گرنه ارتباط سپتیک تانک و آب زیرزمینی به صورت منفی نمود پیدا می کند. به همین جهت شرکت پارس پلیمر صفاهان با با تجربه فراوان و علم زیاد متخصصان در سراسر کشور، یکی از شرکت های فعال و معتبر در کشور شناخته شده است که محصولات با کیفیت و قیمت مناسبی را عرضه می کند.

عملکرد و اثر سپتیک‌تانک و آب زیر زمینی

تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی به این صورت است که فاضلاب خروجی از لوله و وسایل بهداشتی و دفع شده از ان به علت کم شدن سرعت جریانمواد مغلق و سنگین آن ته نشین می شود و به صورت لجن در ته مخزن به جای می ماند. در مرحله بعدی، به وسیله کمک گرفتن از باکتری‌های بی‌هوازی که فعال شده‌اند شروع به تجزیه مواد آلی موجود کرده و لجن فاضلاب را هضم می‌کنند.

اثر باکتری بی هوازی در تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی

روش کار باکتری‌های بی‌هوازی به این صورت است که تغذیه و انرژی مورد نیاز خود را از مواد معدنی فاضلاب و یا از تجزیه مواد عالی بدست می آورند. بر عکسباکتری هوازی این گونه باکتری ها فاضلاب و لجن را احیا می کنند. به دلیل مواد آلی ناپایدار در اثر این فعل و انفعالات در سپتیک تانک به پساب تبدیل شده تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی اثر مطلوب خواهد گذاشت. این پساب حاصل از تصفیه را می‌توان به فاضلاب‌های شهری ترانشه‌های جذبی، چاه جاذب و یا به آب‌های سطحی مجاور برای مصارف کشاورزی هدایت کرد.

اساسی ترین تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی

موقع تصفیه فاضلاب در تانکهای سپتیک به‌صورت ناقص دو روش وجود دارد.

دفع پساب در زمین

اگر سطح اب زیرزمینی پائین باشد و امکان ایجاد چاه جذب کننده هم باشد این پساب به آب زیرزمینی اضاف می گردد. اما اگر سطح آب زیرزمینی بالا باشد و زمین از نفوذ پذیری زیادی برخوردار نباشد، باید پساب را زیر سطح زمین پخش کرد. راه حل در این صورت این است که پساب با کمک یک شبکه لوله‌های سوراخ‌دار در زیرزمین و در عمق ۴۵ تا ۹۰ سانتی‌متری پخش شود.

وارد کردن پساب به فاضلاب شهری

در این روش پس از انجام عملیات پیش تصفیه در سپتیک ‌تانک‌ها، روش عمده این است که پساب خروجی را به فاضلاب شهری جهت عملیات تکمیلی تصفیه فرستاد.

افتخار شرکت پارس پلیمر صفاهان بر تاثیر سپتیک تانک بر آب زیر زمینی

پارس پلیمر، با توجه موفقیت روز افزون این شرکت و اجرای صدها پروژه بزرگ در سراسر ایران، امروزه با قدرت بیشتر و با بهره‌گیری از بهترین و به‌ روزترین خطوط تولیدی در ایران، به عنوان تامین‌کننده اول مشتریان و مصرف‌کنندگان این محصول به شمار می آید که انواع مختلف تولیدی این شرکت در ادامه آمده است.

انواع سپتیک تانک سپتیک‌تانک پلی‌اتیلن

مواد مصرفی در این نوع مخزن از جنس PE با گرید ۱۰۰ ( سپتیک تانک از جنس پلی‌اتیلن ) هستند. شرکت پارس پلیمر صفاهان این نوع از سپتیک تا ظرفیت ۱۰۰ متر مکعب به صورت یکپارچه تهیه و تولید نموده است. این شرکت به عنوان یکی از بزرگ ‌‎ترین و بهترین تامین‌کننده های معدن و صادرکننده سپتیک‌ تانک پلی‌اتیلن در ایران و حتی خاورمیانه شناخته شده است.

سپتیک‌تانک بتن مسلح

مخزن سپتیک بتنی استوانه ای و به صورت انباره بوده این مخزن از جنس بتن مسلح با سیمان تیپ ۵ ضد سولفات که از داخل و خارج توسط پلیمرهای شیمیایی ایزوله شده شده است در ظرفیت‌های مختلف ساخته می‌شود.

سپتیک‌تانک فایبرگلاس

سپتیک‌تانک فایبرگلاس با استفاده از الیاف پلی‌استر و پلی رزین ساخته می‌شود؛ مهم‌ترین مزایای این نوع مخزن شامل اجرای سریع، هزینه پایین، کیفیت بالاتر، وزن سبک‌تر و اشغال فضای کمتر، عدم ایجاد جلبک و ساخت مطابق با ابعاد درخواستی کارفرما (عدم محدودیت در ساخت) می‌شود.

نکات قابل توجه

کلیه این دستگاه به صورت پیش‌ساخته بوده و در محل به راحتی قابل نصب و راه‌اندازی است.انواع مختلف سپتیک‌تانک بر اساس جنس تولید در محل پروژه، نصب و راه‌اندازی می‌شود. پس از بازدید از محل نصب، نقشه‌های اجرایی به کارفرما ارائه می‌شود. در صورت تردد ماشین‌آلات سنگین در مکان نصب سپتیک ، توصیه می‌شود به وسیله فنس جداسازی صورت گیرد. مشتریان باید بر اساس نقشه‌های اجرایی اقدام به خاکبرداری کرده و با هماهنگی، مخزن سپتیک تانک را نصب کنند. عمق نصب سپتیک باید به طریقی باشد که خروجی فاضلاب به صورت ثقلی وارد لوله ورودی سپتیک شود. محل نصب باید حداقل ۱۰ متر از ساختمان و ۳۰ متر از چاه‌های آب فاصله داشته باشد. زیر سازی و رگلاژ محل نصب سپتیک ضروری است.( شیب سطح زیر سپتیک صفر در صد است) فاصله مناسب از ساختمان حداقل ۳ متر

نکات مثبت سپتیک تانک

فضای مورد نیاز دستگاه محدود و کم است. نیازی به برق ندارد. اثر خوب سپتیک تانک و آب زیرزمینی به دلیل این که COD، BOD فاضلاب ورودی را به نسبت قابل ملاحظه کاهش می‌دهد. سریع و آسان نصب می‌شود. به قطعات یدکی و قطعات خاص صنعتی نیازی ندارد. دستگاه پس از نصب هیچگونه هزینه سرویس و نگهداری بعدی ندارد. کارکرد دستگاه بدون صدا می‌باشد. تولید و نگهداری دستگاه هزینه چندانی ندارد.