پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب
پکیج تصفیه فاضلاب انسانی توسط شرکت مهندسی پارس پلیمر صفاهان با استفاده از فناوری روز دنیا تولید و ارائه می شود. این شرکت با داشتن متخصصانی در زمینه علم مهندسی تصفیه فاضلاب برتری خود را کسب نموده است. در حال حاضر این شرکت کارگاه های ساخت و خدمات پس از فروش پکیج تصفیه فاضلاب را داراست و سکس از برترین شرکت ها در این زمینه است. نشانه این موضوع پروژه های بسیار عالی در این زمینه می باشد.این پروژه ها در سطح ایران اجرا شده اند. پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی یا همان پکیج تصفیه فاضلاب انسانی ساخته شده در این کشور به صورت قابل حمل تعریف شده است. این پروژه ها قابل ارتقاء.و اضافه نمودن ظرفیت به مرور زمان و متناسب با حجم فاضلاب تولیدی هستند.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

پکیج تصفیه فاضلاب انسانی مزایای بسیار زیادی دارد. در زیر تعدادی از آن را برای شما بازگو خواهیم کرد. مصرف انرژی پایین شکل ظاهری مناسب قابلیت ارتقاء قابل حمل بودن کم جا بودن ( به دلیل طراحی خاص و ویژه) عدم ایجاد بو

روش کار پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

روش های پکیج تصفیه فاضلاب انسانی به سه روش فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی انجام می شود. خیلی کم امکان دارد یکی از روش های گفته شده بتواند تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. به همین دلیل لازم است ترکیبی از روش های گفته شده را استفاده نمود. سازه های پکیج تصفه فاضلاب انسانی بر مبنای روش های کار و یا به صورت ترکیبی به کار می روند. طبق روش های انجام شده تصفیه فاضلاب عموما به دو دسته عملیاتی و فرایندی تقسیم می شوند.

روشهای فیزیکی تصفیه

روش های معمول تصفیه فاضلاب به روش های زیر انجام می شود. دانه گیری سیستم های آشغالگیری چربی گیری فیلتراسیون ته نشینی شناورسازی

روش فیزیکی پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

یک سری از روش هایی که از فرآیندهای بیولوژیکی که برای تصفیه فاضلاب انسان صورت میگیردروش فیزیکی گفته می شود. با استفاده از این راه میکروارگانیسم ها (بویژه باکتریها) نقش ویژه واساسی را در فرآیند تصفیه برعهده می گیرند. زیرا آن ها با استفاده از روش های خاص و درونی خود مواد آلی در فاضلاب را جذب می کنند و از آن برای تولید سلول جدید و کسب انرژی استفاده می کنند. قصد داریم در این مقاله به اقدامات پکیج تصفیه فاضلاب انسانی بپردازیم. روش لجن فعال با هوادهی گسترده اقدامات پکیج تصفیه فاضلاب انسانی در این روش مطابق فرآیند لجن فعال است با این تفاوت که به منظور کاهش حجم لجن تولیدی و مشکلات ناشی از آن اصلاحاتی در روش تصفیه صورت گرفته است. انعطاف پذیری و پایداری این دستگاه سبب شده که امروزه در کشورمان بطور گسترده ای از این روش برای تصفیه انواع فاضلاب های بهداشتی و صنعتی استفاده شود. اصلاحات ذکر شده در روش تصفیه افزایش زمان ماند هیدرولیکی و عمر لجن را باعث می شوند. در نتیجه این تغییرات باعث می شود که میزان لجن دفعی کاملا کاهش یابد. پکیج تصفیه فاضلاب پارس پلیمر صفاهان

مزایای این روش در پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

لجن دفعی کاملا تثبیت شده بوده و نیاز به هضم ندارد. لجن دفعی این روش بسیار کمتر از لجن دفعی روش لجن فعال است. توصیه می گردد که برای تصفیه فاضلاب های بهداشتی از این روش استفاده گردد. این سیستم نسبت به تغییرات کیفیت فاضلاب و همچنین حجم فاضلاب ورودی روزانه مقاوم است. به شرط این که فاضلاب حاوی مواد سمی و شیمیایی نباشد، این روش انتخاب مناسبی خواهد بود. همانند روش لجن فعال به تجهیزات هوادهی نیاز دارد. این روش برای ظرفیت های ۳۰۰-۱۰ مترمکعب در روز بصورت پکیج فلزی پیشنهاد می گردد. روش Integrated Fixed-film Activated Sludge) IFAS) روش IFAS از تلفیق رشد چسبیده و معلق میکروبی بصورت همزمان کاربرد دارد. سیستم های IFAS بسیار سودمندتر از لجن فعال (سیستم های دارای رشد معلق) است. این دستگاه علاوه بر استقامت زیاد در برابر بارگذاری آلی و هیدرولیکی، منعطف تر است.

شرط وجود مزایا

مزایای ذکر شده در روش بالا فقط با تعبیه مدیاهای مناسب در حوضچه هوادهی لجن فعال حاصل می شود. (بدون افزایش بارگذاری جامدات به حوضچه و ته نشینی با قرار گرفتن مدیا در داخل حوضچه هوادهی لجن فعال، زیست توده بیشتری تشکیل می گردد).در این حالت بدون نیاز به افزایش بخش سازه ای و تنها با افزایش مدیا و تغییر میزان هوادهی میزان بارگذاری آلی و هیدرولیکی به واحدهای لجن فعال افزایش می یابد در نتیجه باعث افزایش راندمان عملکرد تصفیه فاضلاب می گردد. جهت اطلاع از تصفیه فاضلاب بی هوازی ( سپتیک تانک ) کلیک کنید.

روشهای شیمیایی پکیج تصفیه فاضلاب انسانی

اگر به کمک روش های شیمیایی و افزودن مواد شیمیاییو واکنش های شیمیایی فرآیند جداسازی یا تبدیل مواد آلاینده انجام شود جز این دسته قرار خواهند گرفت. در این روش پیچیدگی به مراتب بیش از روش های فیزیکی است. نتیجه ان دشواری در بهره وری می شود. در نتیجه سعی می شود از روش های شیمیایی کمتر در پکیج تصفیه فاضلاب استفاده شود. دیگر مشکل آن علاوه هزینه خرید و نگهداری مواد شیمیایی است. در برخی موارد این موضوع یک مانع بزرگ محسوب می شود. روش های شیمیایی (انعقاد و لخته سازی) و گندزدایی با کلر و ترکیبات آن جزء مهمترین روش های شیمیایی دراستفاده از پکیج تصفیه فاضلاب انسانی می شود.