نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب
 
طراحی وساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری

طراحی وساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری

نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بسیار مهم می باشد چراکه مشکلاتی شبیه مصرف بیش از حد آب وآلودگی منابع آب در جامعه ی امروز وجود دارد . بنابراین دانستن و یادگیری نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب برای حل این مشکلات بسیار مهم و حیاتی است.

عوامل موثر در طراحی و ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب باید به گونه ای باشد که پکیجی که در نهایت ساخته می شود بسیار با کیفیت و براساس استانداردهای موجود باشد. برای ساخت چنین پکیج تصفیه فاضلاب با کیفیتی عوامل مختلفی مثل طراح مکانیکال ، طراح الکتریکال ، طراح فرآیندهای آب و فاضلاب و غیره نقش دارند.

مقایسه نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب قدیمی با پکیج تصفیه فاضلاب امروزی

یکی از معایبی که که پکیج های تصفیه فاضلاب قدیمی داشتند این بود که مخازن آنها از جنس فلزی ساخته می شد. مشکل دیگر آن وابستگی زیاد به اپراتور بود که مشکلاتی از قبیل خرابی و پوسیدگی و اشتباهات انسانی را به وجود می آمد که باعث اختلال در عملکرد پکیج می شد. در صورتی که در پکیج های امروزی این مشکلات حل شده است یعنی هم استفاده از مخازن فلزی به کمترین حد رسیده وهم وابستگی پکیج ها به اپراتور از بین رفته است.

نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی یا بهداشتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی یا صنعتی به صورت متمرکز می باشد. این پکیج ها همه ی امکانات مورد نیاز برای تصفیه فاضلاب را دارند.

عواملی که در طراحی و نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب نقش دارند

1. بخش طراحی امور آب و فاضلاب

این بخش بهترین روش تصفیه فاضلاب را بر اساس اطلاعاتی نظیر نوع و اندازه فاضلاب مورد نظر طراحی می کند. این بخش اطلاعات به دست آمده را به واحد های دیگر از جمله بخش مکانیکال و الکتریکال ارسال می کند.

2. بخش طراحی الکتریکال

این بخش همانطور که از اسمش پیداست تجهیزات الکتریکی و برقی مورد نیاز پروژه را طراحی می کند. این بخش براساس اطلاعاتی که از بخش طراحی امور آب و فاضلاب و اطلاعات کنترلی که از بخش مکانیکال می گیرد یک تابلو برق برای دستگاه طراحی می کند.

3. بخش طراحی مکانیکال

وظیفه ی این بخش طراحی نقشه ی ساخت و اجرای پکیج تصفیه فاضلاب است و اطلاعات را به بخش های دیگر انتقال می دهد. وظیفه ی دیگری که به عهده ی این بخش است این است که تجهیزات وامکانات را برروی پکیج جاسازی کند. در واقع این بخش یک راهنما ی نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب است.

نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب چگونه است ؟

نحوه ساخت پکیج تصفیه فاضلاب • پکیج تصفیه فاضلاب  از ورق های نردبانی از جنس st-37 است تا مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی داشته باشد. • در پکیج تصفیه فاضلاب  از بلوئر ها و دیفیوزرها به ترتیب برای برای تولید هوا و توزیع هوا استفاده می شود. • در پکیج تصفیه فاضلاب نوع سیستم ته نشینی ثقلی است • در پکیج تصفیه فاضلاب اصولا برای گندزدایی پساب خروجی ، ماده هیپوکلرید کلسیم را به کار می برند. • فاضلاب تصفیه شده در امور مختلفی از جمله آبیاری فضای سبز ، باغبانی ، کشاورزی وغیره استفاده می شود.