پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی
پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی که از نیازهای اولیه هر بخش بیمارستانی است. درمانگاه ها و بیمارستان ها مقدار بسیار زیادی میکروب و مواد شیمیایی و مضر را در فاضلاب تخلیه میکنند. در این روش از تخلیه فاضلاب آنتی بیوتیک ها، ضد عفونی کننده‌ها، مواد دارویی و بیماری‌های واگیردار معضل بزرگی است. ازآنجایی‌که اکثر مواد شیمیایی موجود در فاضلاب‌های بیمارستانی در برابر تصفیه از خود مقاومت نشان میدهند و مشخص است که با دفن این مواد به آب‌های سطحی نیز نفوذ کرده و درنتیجه موجب تاثیر گذاری بر روی اکوسیستم‌های آبی و حیات دیگر جانداران می‌شوند. خطر و معضل بزرگی است. انسان‌ها به خاطر استفاده از آب‌های سطحی برای آشامیدن بیشترین تماس با این آلودگی‌ها را دارد. پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

مواد مضر قابل رفع توسط پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

ترکیبات نام برده در بالا فقط جزئی از مواد شیمیایی و مضر موجود در پکیج تصفیه فاضلاب بود. علاوه بر آن مواد مقاوم و مضری هم چون آنتی بیوتیک، مواد بیهوشی، ضدعفونی‌کننده، پلاتینیوم، جیوه و… فاضلاب بیمارستان حجم زیادی انگل بیماری‌زا، باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک، ویروس و پریون همراه خود به محیط وارد می‌کنند. بدین‌جهت باید چه در کشورهای صنعتی و پیشرفته و چه درحال توسعه این فاضلاب‌های بیمارستانی را به عنوان فاضلابی بسیار مهم در نظر گرفت. با توجه به مطالب نام برده واضح است که فاضلاب بیمارستانی مشتقی بسیار پیچیده و خطرناک است. همچنین قبل از تخلیه رهاسازی در محیط نیاز به تصفیه آن وجود دارد.

کارایی پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

همواره فاضلاب‌های بیمارستانی دلیل و بخش عمده‌ای از ورود مواد شیمیایی به محیط میباشند. ولی تنها عامل دخیل در این موضوع نبوده‌اند. شاید دیده باشید پسماندهای دارویی در بیمارستانها بسیار زیاد است. این‌ها را می‌توان در خروجی اغلب تصفیه‌خانه‌ها به دلیل بکار گرفتن سیستم‌های متداول و ناکارآمد مشاهده کرد. ازیک‌طرف جدا کردن فاضلاب دارویی ایجاد شده توسط مشترکین خانگی از فاضلاب دارویی بیمارستانی کار سختی است. در برخی از فاضلاب‌ها پسماندهای مواد کنتراست ید دار که برای عکس‌برداری توسط اشعه ایکس مورداستفاده قرار می‌گیرد بسیار خطرناک‌اند. درمواردی مانند داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک که هم درون فاضلاب بیمارستانی و هم فاضلاب خانگی وجود دارد این امر سخت‌تر می‌باشد.

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی پارس پلیمر صفاهان

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی طراحی و ساخته شده توسط شرکت پارس پلیمر صفاهان قابل ارائه به دو صورت دفنی و سطحی است؛ که فضای کمی می‌گیرند. این پکیج تصفیه فاضلاب امکان بهره‌برداری اتوماتیک یا دستی را دارد. با استفاده از این پکیج این اطمینان را داریم که با استفاده از مرغوب‌ترین وسایل موجود در پکیج و کمترین هزینه خروجی استاندارد و مورد تائید محیط‌ زیست را کسب کنید.

چهار راه برای تصفیه فاضلاب بیمارستانی

۱ تصفیه فاضلاب بیمارستانی در تصفیه‌خانه مخصوص فاضلاب‌های شهری ۲- تخلیه مستقیم فاضلاب به محیط (روش قدیمی و کم استفاده خودپالایی) ۳- تصفیه در محل و سپس تخلیه به محیط ۴- پیش تصفیه درمحل و سپس تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه‌های فاضلاب شهری

مزایا و معایب روش‌های ذکر شده

در عین این که چهارمین روش بسیار گران است اما بیشترین کاهش خطر را دارد. کنترل تمامی فرآیندها برای همه این مراحل امری لازم و ضروری است. در روش‌های ۳ و 1 نیاز به ارزیابی کامل و انجام محاسبات دقیق از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه بدون داشتن سیستم مناسب با بازدهی بالا صرف هزینه کاملاً بی اثر خواهد بود. روش ۳ با تقریب مناسبی دارای بالاترین بازدهی اقتصادی و زیست محیطی است زیرا استفاده از یک روش و تکنولوژی با قیمت بالا و البته پربازده تر در ابعاد کوچک بسیار اقتصادی‌تر و مناسب‌تر از به کارگیری روشی نسبتاً ارزان‌تر در مقیاس بزرگتر و با بازدهی بسیار پایین‌تر در تصفیه فاضلاب بیمارستانی است.

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی بهترین راه دفع

با توجه به خطرات دفع فاضلاب بیمارستانی تصفیه نشده (خام) در محیط، انجام اقدامات لازم و استفاده از واحدهای تصفیه بسیار ضروری بوده و این مهم نقش به‌ سزایی در جلوگیری از آلودگی منابع آبی سطحی و زیرزمینی در دسترس ما دارد. بنابراین توصیه من به شما استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی است.