اتصالات لوله

اتصالات پلی اتیلن معمولا در مسیر لوله کشی و تاسیسات جهت تغییر قطر ، تغییر مسیر ، تغییر زاویه ، تغییر دبی و در نهایت اتصال لوله ها به یکدیگر کاریرد دارند. از مهمترین دلایل استفاده از اتصالات پلی اتیلن سهولت استفاده و اتصال سریع و آسان آنها است.

اتصالات پلی اتیلن شامل اتصالات پیچی، اتصالات جوش لب به لب ، اتصال الکترو فیوژن و ….. است

انتخاب نوع اتصال در پروژه ها متفاوت است و بر اساس نوع کاربرد تغییر میکند . به عنوان مثال در پروژه های گاز رسانی از اتصالات الکترو فیوژن استتفاده میشود و در پروژه های آبرسانی از اتصالات پیچی

تعدادی از مزیتهای اتصالات پلی اتیلن به شرح زیر است

مقاومت در برابر  خوردگی و خستگی ، عدم نیاز به حفاظت کاتدی ، وزن کم ، سازگار با محیط زیست ، تعمیر و نگهداری آسان ، مقاوم در برابر مواد شیمیایی ، سهولت در نصب و اجرا ، مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه ، عدم زنگ زدگی ، مقاوم در برابر زلزله ، بدون رسوب ، هزینه پایین نصب در برابر سرعت بالای اجرا

اتصالات تزریقی

برای تولید این گونه اتصالات ابتدا باید قالب اتصال تولید شود ، سپس مواد پلی اتیلن به داخل قالبها تزریق می گردد . اتصال تزریقی پلی اتیلن به شکل یکپارچه بوده و نسبت به دیگر اتصالات مانند فلز یا چدن از استحکام بالاتری برخوردار است.این اتصالات به دلیل استفاده از قالب به صورت یکنواخت هستتند و درصد کمی ضایعات برای حفظ کیفیت در اتصال استفاده می گردد

اتصالات پلیمری

اتصالات پلیمری در انواع مختلف اتصال پلی اتیلن ، اتصال پلی پروپیلن و اتصال upvc  مورد استفاده قرار می گیرد. اتصالات پلیمری در پالایشگاه ها برای حمل مواد اسیدی زیاد استفاده می شود.

در آخر باید گفت اتصالات الکترو فیوژن مطمئن ترین ، بهترین و مناسبترین نوع اتصال برای مصرف در پروژه های پلی اتیلن هستند .

هم اکنون در بیشتر مسیر لوله گاز مصرفی کشور از اینگونه اتصال استففاده میگردد.

اتصالات بی کیفیت

عدم استحکام و آب بندی لازم در اتصالات دوجداره استفاده شده در خطوط لوله، سبب نشت سیال و بدنبال آن آلودگی زیست محیطی و سایر مشکلات ناشی از آن شامل نفوذ ریشه گیاهان به داخل شبکه و انسداد مسیر می گردد و درمناطقی که سطح آب زیرزمینی بالا می باشد، نفوذ آب به داخل شبکه انتقال باعث مشکلات عمده در تصفیه خانه می گردد.

در شرکت پارس پلیمر صفاهان با توجه به دانش فنی به روز و سوابق و تجارب بدست آمده در پروژه های گوناگون، انواع اتصالات دوجداره مورد نیاز پروژه ها ، طراحی و با کیفیت تولید گردیده و باعث تسریع در اجرا، کاهش هزینه، افزایش طول عمر پروژه های عمرانی می گردد.

این نوع اتصالات باعث استقبال از این نوع اتصالات در پروژه های فاضلاب شده است، اتصالات دوجداره همگن  و متنوع سبب تضمین اجرای طرح با کیفیت می شود.