کاربرد چربی گیر در صنعت

سپتیک تانک چیست؟

سپتیک تانک چیست؟

با کاربرد چربی گیر در صنعت بیشتر آشنا شوید

یکی از آلاینده‌های معمول در فاضلاب ، وجود روغن و چربی در پساب خروجی می‌باشد، در برخی موارد غلظت آلاینده‌های فوق به قدری بالا است که استفاده از یک واحد چربی گیر پلی اتیلن برای جلوگیری از ایجاد مشکلات نظیر (آلودگی محیط زیست و گرفتگی چاه و انسداد) توصیه می‌شود.

کاربرد چربی گیر

کاربرد چربی گیرها در فاضلاب آشپرخانه‌ها و تالارهای پذیرایی، محیط‌های صنعتی که حاوی ذرات معلق روغن و چربی به صورت معلق (امولوسیون) می‌باشند است. چربیگیر روشی ساده برای جداسازی چربی مخلوط با فاضلاب برای تصفیه و جلوگیری از آسیب‌های زیست‌محیطی وارد شدن چربی‌های خوراکی یا صنعتی به چاه و فاضلاب است.

چربی گیر، برای جداسازی روغن و چربی قبل از ورود به چاه جاذبی طراحی و اجرا می‌شوند. یکی از مهمترین مشکلات ایجاد شده در آشپزخانه‌های صنعتی و تهیه غذا تجمع روغن و چربی در سیستم‌های زهکش و چاه می‌باشد که باعث ایجاد گرفتگی و انسداد خواهد شد.

مزایای استفاده از چربی گیر پلی اتیلن

1. جلوگیری از ورود روغن و چربی از فاضلاب به منهول ها و دیواره‌های چاه جاذب (مسدود شدن و گرفتگی لوله انتقال و چاه جاذب ) 2. جلوگیری از پر شدن سریع چاه جاذب به دلیل ورود ذرات معلق (نظیر برنج، پلاستیک، درب نوشابه و..)(به دلیل تعبیه یک عدد سبد آشغالگیر در ورودی جریان) 3. پایین آوردن بار آلودگی فاضلاب برای ورود به مراحل بعد تصفیه خانه (در تصفیه خانه‌های بتنی و فلزی – بالا بردن راندمان تصفیه خانه)