هندهول

هندهول

هندهول‌های پلی اتیلن/ پلی پروپیلن تولیدی شرکت پارس پلیمر صفاهان با مقاطع دایره ایی و در قطرهای متنوع و ابعاد مطابق با در خواست مشتری طراحی و تولید میگردد.

طراحی و ساخت هندهول ها بر اساس نوع کاربرد به دو دسته زیر تقسیم می گردد:

1- هندهول سبک بدون بار ترافیکی

2- هندهول سنگین بهمراه بار ترافیکی

کاربرد هندهولها بیشتر در خطوط انتقال یا توزیع برق و یا شبکه های مخابراتی، نصب دوربین مدار بسته، شبکه کابل فیبر نوری و دیتا، شبکه های کنترل سیگنال های ترافیکی، شبکه کابل کشی روشنایی محوطه ها و سایر جاهایی که لازم است کابل های مربوطه بصورت زیر زمینی انتقال یابد.

در این حالت در فواصل معین و در محل های تقسیم و اتصال نیاز به فضاهایی جهت دسترسی به کابلها می باشد که برای این دسترسی از هند هول استفاده می شود.

هندهول در واقع یک محفظه با مقطع دایره (استوانه) است که در دیواره های آن سوراخها و لوله هایی جهت عبور کابلها تعبیه شده است.

تفاوت اصلی منهول و هندهول در ابعاد آنها است. اگر قطر بیش از 6/0 متر باشد به آن منهول و اگر کمتر باشد به آن هند هول می گویند.

در واقع قطر هندهول به گونه ای است که امکان ورود یک نفر به داخل آن وجود ندارد و عملیات لازم از طریق دریچه بالای هندهول و بدون ورود به آن قابل انجام است.

در شبکههای مخابراتی، دوربین مداربسته و شبکه های برق فشارضعیف به علت تعداد و قطر پایین کابلهای عبوری از هندهول استفاده می شود.

ابعاد این هند هول ها متناسب با نوع و تعداد کابل های ورودی و خروجی و همچنین عمق دفن کابل ها تعیین می گردد.

این هندهول ها از دو بخش اصلی بدنه و درب تشکیل شده اند که معمولاً هر یک از این دو بخش بصورت مجزا ساخته شده و در محل بر روی هم نصب می شوند.

بدنه تمامی این هندهولها از لوله دوجداره پلی اتیلن/ پلی پروپیلن ساخته شده اما درب آنها در سه نوع چدنی، پلاستیکی و یا فلزی تولید می گردند.

هریک از این دربها دارای مزایا و معایبی هستند که با توجه به شرایط هر پروژه، درب مناسب تعیین شده و تحویل می شود.

بدلیل ویژگی ها و مزایای منحصر بفرد مواد پلی اتیلن/ پلی پروپیلن، بدنه دوجداره این هند هول‌ها از مقاومت بسیار بالایی برخوردار بوده بدنه این هند هول ها از لوله های پلی اتیلن / پلی پروپیلن دو جداره و قسمت کف آن از ورقهای دوجداره تشکیل شده است.

البته در مواردی که در محل نصب یک لایه بتن مگر اجرا شده و یا سطح مناسبی برای نصب هندهول وجود داشته باشد، به منظور کاهش هزینه های ساخت و سهولت نسبی در نصب گاهی از هندهول های بدون کف استفاده می شود.

دربدنه این هند هول‌ها بر حسب سفارش تعدادی انشعاب ورودی و خروجی جهت امکان عبور کابل ها تعبیه می گردد.

همچنین تعبیه نمودن هر نوع صفحه و یا تکیه گاه بمنظور نصب ترانس برق ویا سایر تجهیزات مورد نیاز، امکانپذیر می‌باشد.

در برخی از هند هول‌های کفدار و بنا به شرایط مورد بهره برداری و بمنظور خروج آب ها و سیالات ورودی به هندهول، معمولاً یک سوراخ زهکشی در ورق کف با قطر 50 تا 90 میلیمتر تعبیه می گردد.

این سوراخ از تجمع آب یا هر سیال دیگری در کف هندهول جلوگیری کرده و از بروز خسارات احتمالی پیشگیری می کند.

ویژگی های هندهول پلی اتیلن/ پلی پروپیلن:

• بدنه دوجداره و مقاوم

• وزن سبک – نصب سریع و آسان

• مقاوم در برابر سایش و بار های ترافیکی

• مقاوم در برابر مواد شیمیایی و آب

• استفاده ازحداکثر فضای داخلی و دسترسی راحت

• حمل و نقل و انبارداری آسان

• تعبیه و ایجاد هر نوع صفحه و یا تکیه گاه در داخل هندهول

• تعبیه و ایجاد هر نوع لوله ورودی و خروجی

• تنوع رنگ : سبز ، زرد ، خاکستری و سیاه